KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10357809
*
nr 1035 7809
Akvarell
Oidentifierad Konstnär, Rokokomotiv, 35x68
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2016
kl 19:34:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/5 17:20:58
1
300 kr
2/5 19:10:49
2
700 kr
2/5 19:16:59
1
600 kr
2/5 19:16:59
2
700 kr (Budbetjänt)
2/5 19:17:31
1
800 kr
2/5 19:18:44
2
Vinnande bud
2/5 19:19:40
1
1.000 kr
2/5 19:19:40
2
1.100 kr (Budbetjänt)
2/5 19:23:30
1
1.200 kr
2/5 19:23:30
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller rokokomotiv vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:45
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
nr 1035 7809
Akvarell
Oidentifierad Konstnär, Rokokomotiv, 35x68
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/5 17:20:58 | 1 | 300 kr |
2/5 19:10:49 | 2 | 700 kr |
2/5 19:16:59 | 1 | 600 kr |
2/5 19:16:59 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
2/5 19:17:31 | 1 | 800 kr |
2/5 19:18:44 | 2 | Vinnande bud |
2/5 19:19:40 | 1 | 1.000 kr |
2/5 19:19:40 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
2/5 19:23:30 | 1 | 1.200 kr |
2/5 19:23:30 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller rokokomotiv vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:45